KONST / Litografier / Färglitografi 11086500
*
nr 1108 6500
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Lena Cronqvist (f. 1938), 24/40, motivet: 72x52
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2017
kl 20:25:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 09:40:58
1
Vinnande bud
15/5 18:39:48
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Lena Cronqvist
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Lena Cronqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lena cronqvist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Lena Cronqvist
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Lena Cronqvist
nr 1108 6500
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Lena Cronqvist (f. 1938), 24/40, motivet: 72x52
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 09:40:58 | 1 | Vinnande bud |
15/5 18:39:48 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Lena Cronqvist
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Lena Cronqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lena cronqvist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46